دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۲۳۸۹
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی عنوان کرد

حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی از 39 هزار زن سرپرست خانوار

(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۱۰

در 2 ماه نخست سال جاری 45 نفر از زنان سرپرست خانوار مبلغ 6 میلیارد و 840 میلیون تومان به منظور دستیابی به استقلال اقتصادی، تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی  حمایت های جاری کمیته امداد از این قشر را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد آذربایجان غربی، مهدی سهیلی، معاون حمایت و سرپرست خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار گفت: این قشر از زنان مشکلات مختلفی دارند که بخشی از این مشکلات را از طریق حمایت های مالی و پرداخت تسهیلات و ایجاد فرصت های شغلی می توان رفع کرد.

وی ادامه داد: برای مرتفع کردن قسمتی از مشکلات مالی زنان سرپرست خانوار، کمیته امداد استان  با پرداخت 20 میلیارد و 652 میلیون تومان تسهیلات اشتغال، تعداد یک هزار و 272 فرصت شغلی برای آنها ایجاد کرده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی  افزود: در 2 ماه نخست سال جاری، 45 نفر از زنان سرپرست خانوار مبلغ 6 میلیارد و  و 840 میلیون تومان  به منظور دستیابی به استقلال اقتصادی، تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند.

سهیلی با تاکید بر اهمیت حمایت های هدفمند از زنان سرپرست خانوار، بیان کرد: هدف کمیته امداد از حمایت زنان سرپرست خانوار، فراهم کردن زمینه یک زندگی مستقل برای آنها بوده و به همین خاطر در کنار حمایت های مالی، ارائه خدمات آموزشی برای دستیابی به یک زندگی بهتر نیز از سوی کمیته امداد انجام می پذیرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال 96  تعداد 8 هزار و 910 زن سرپرست خانوار در استان تحت آموزش های گوناگون مهارتی، فرهنگی و تربیتی کمیته امداد آذربایجان غربی  قرار گرفته اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی تصریح کرد: اعطای جهیزیه و سایر کمک های مالی برای ازدواج مجدد زنان مطلقه نیز از دیگر سر فصل های حمایتی این نهاد است.

وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد استان از سال 86 به منظور تضمین آتیه زنان سرپرست خانوار طرح بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار را در بین  زنان 45 تا 50 سال به مرحله اجرا درآورده  که که بر اساس این طرح سه هزار و 100 نفر تحت حمایت بیمه اجتماعی قرار گرفته  و 100 نفر از این تعداد تا به امروز بازنشسته شده اند.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید