اخبار

رئیس کمیته امداد تکاب:

میزان اشتغال زایی برای مددجویان تکاب 36 درصد رشد داشته است

میزان اشتغال زایی برای مددجویان تکاب 36 درصد رشد داشته است
در پنج ماهه امسال میزان ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان تکاب نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

رئیس کمیته امداد تکاب برنامه های اجرایی این نهاد در سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد علی عباسی، رئیس کمیته امداد تکاب گفت: در پنج ماهه امسال میزان ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان تکاب نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، 46 طرح اشتغال زایی با اعتبار 490 میلیون تومان برای مددجویان تکاب اجرا شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

رئیس کمیته امداد تکاب اظهار کرد: کمیته امداد این شهرستان در سال جاری ایجاد 278 فرصت شغلی با اعتبار شش میلیارد و 100 میلیون تومان را برای مددجویان این شهرستان متعهد شده است.

وی یادآور شد: همچنین سال گذشته 300 طرح اشتغال زایی با اعتبار 400 میلیون تومان برای مددجویان تکاب اجرا شده است.

عباسی با اشاره به برنامه های کمیته امداد تکاب برای تسهیل در ازدواج جوانان، بیان کرد: در راستای حمایت از نوعروسان و تسهیل ازدواج جوانان این شهرستان در سال گذشته، 230 میلیون تومان هزینه شد و همچنین در پنج ماهه سال جاری به تعداد 22 نو عروس مبلغ 48 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است.

وی با اشاره به ساخت مسکن برای مددجویان، یادآور شد: هم اکنون 143 خانوار مددجوی تکاب فاقد مسکن هستند و در سال گذشته پنج واحد مسکن روستایی با اعتبار 52 میلیون تومان و همچنین هفت واحد مسکن شهری با هزینه کرد 134 میلیون تومان تحویل مددجویان این شهرستان شده است.

رئیس کمیته امداد تکاب عنوان کرد: همچنین 80 مسکن روستایی با مشارکت سپاه پاسداران در سال جاری احداث می شود که از این تعداد 44 واحد به ازای هر واحد 35 میلیون تومان در حال اجرا است.

وی با اشاره به ساخت مسکن شهری برای مددجویان تکاب در سال جاری، تصریح کرد: هفت واحد مسکن شهری نیز در سال جاری احذاث و تحویل مدجویان ای شهرستان خواهد شد.

عباسی با بیان تلاش کمیته امداد تکاب به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان، خاطرنشان کرد: تا کنون 702 طرح اشتغال پایدار برای مددجویان اجرا شده است.

وی با اشاره به برنامه های کمیته امداد تکاب در حوزه بهداشت و درمان، تاکید کرد: کمیته امداد این شهرستان در سال گذشته، مبلغ 390 میلیون تومان برای تامین بهداشت، جلوگیری  از بیماری های ناشی از سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال و بیمه های اجتماعی هزینه کرده است.

رئیس کمیته امداد تکاب افزود: همچنین این نهاد در سال جاری، مبلغ 475 میلیون تومان برای تامین بهداشت و درمان مددجویان این شهرستان اختصاص داده است.

لازم به ذکر است تکاب با جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفردر جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و دو هزار و 424 خانوار این شهرستان با جمعیت چهار هزار و 561 نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

انتهای پیام/

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۲۲۳
کد خبر : ۶۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید