اخبار

رئیس کمیته امداد ماکو خبر داد

رشد 20 درصدی اشتغال زایی برای مددجویان در ماکو

رشد 20 درصدی اشتغال زایی برای مددجویان در ماکو
در پنج ماهه نخست امسال میزان اشتغال زایی برای مددجویان نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 20 درصد رشد داشته است.

 

رئیس کمیته امداد ماکو برنامه های این نهاد در سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمد نژاد، رئیس کمیته امداد ماکو گفت: در پنج ماهه نخست امسال میزان اشتغال زایی برای مددجویان نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 20 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در پنج ماه نخست سال جاری 20 مورد اشتغال زایی با تخصیص بودجه 360 میلیون تومانی صورت گرفته که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد ماکو با اشاره به میزان اشتغال زایی پیش بینی شده در سال جاری، تصریح کرد: تعداد 315 مورد اشتغال زایی با اعتبار شش میلیارد و 957 میلیون تومان برای مددجویان این شهرستان در سال جاری پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: همچنین با مساعدت و پی گیری کمیته امداد امام خمینی، تاکنون 73 خانوار در ماکو به اشتغال پایدار دست یافته اند.

محمدنژاد خاطرنشان کرد: در سال گذشته 205 فرصت شغلی برای مددجویان ماکو ایجاد شده و در این راستا بیش از سه میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به ساخت مسکن برای مددجویان ماکو، عنوان کرد: هم اکنون 14 خانوار در این شهرستان دارای مسکن بوده و 92 خانوار نیز فاقد منزل مسکونی هستند و 55 خانوار مددجوی روستایی و شهری ماکو تا پایان سال جاری صاحب مسکن  می شوند.

رئیس کمیته امداد ماکو با بیان اهتمام این نهاد در راستای فراهم کردن بهداشت و سلامت مددجویان، اظهار کرد: خرید ابزار و ادوات پزشکی برای سالمندان، خرید تغذیه و پوشاک برای اطفال و کودکان، دایر کردن ایستگاه های متعدد سلامت در ماکو، غربال گری بیماری های خاص و همچنین برپایی کلاس های آموزش پزشکی از اهم برنامه های کمیته امداد ماکو در حوزه بهداشت و درمان است.

لازم به ذکر است ماکو با جمعیت بالغ بر 205 هزار نفردر شمال آذربایجان غربی قرار دارد و دو هزار و 131 خانوار این شهرستان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

انتهای پیام/

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۹
کد خبر : ۵۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید