اخبار

رییس کمیته امداد شاهیندژ خبر داد

رشد 30 درصدی پرداخت زکات در شاهیندژ

رشد 30 درصدی پرداخت زکات در شاهیندژ
میزان زکات پرداختی مردم شاهیندژ در ۳ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 30 درصد رشد کرده است.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی  امداد، فرهاد حبیبی، رییس کمیته امداد شاهیندژ گفت: میزان زکات پرداختی مردم شاهیندژ در ۳ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 30 درصد رشد کرده است.

وی ادامه داد: مردم مومن شاهیندژ در ۳ ماهه نخست سال جاری، بیش از یک میلیارد و 265 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.

رییس کمیته امداد شاهیندژ عنوان کرد:  در ۳ ماهه نخست سال جاری، برای 22 نفر از مددجویان شاهیندژی با ارائه 900 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: مردم شاهیندژ در ۳ ماهه امسال نزدیک به 125 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 81 درصد رشد داشته است.

حبیبی با اشاره به افزایش تعداد مددجویان شاهیندژ، بیان کرد:  در ۳ ماهه امسال، 170 خانوار برابر با 409 نفر جدیدا تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار گرفته‌اند.

وی افزود: همچنین در این مدت، 161 خانوار با جمعیت 388 نفر به خودکفایی رسیده و از گردونه حمایتی کمیته امداد شاهیندژ خارج شده‌اند.

رییس کمیته امداد شاهیندژ گفت: هم‌اکنون 1 هزار و 502 خانوار با جمعیت 6 هزار و 934 نفر تحت حمایت کمیته امداد شاهیندژ بوده و از این نهاد خدمات متعدد دریافت می‌‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 2721 حامی، حمایت از 462 نفر از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد شاهیندژ را عهده دار هستند.

وی یادآور شد: توسعه کیفی مراکز نیکوکاری موجود، افزایش  صدقات  و به طبع آن افزایش کمک‌ها و مساعدت ها به مددجویان و نیازمندان، افزایش زکات نقدی و کالایی نسبت به زکات انتظامی در سال‌جاری نسبت به سال گذشته، افزایش حامیان  و همچنین افزایش سرانه پرداختی  به ایتام   تا مرز 700 هزار تومان، افزایش فعالیت های فرهنگی و عقیدتی و همچنین آگاه سازی خانواده ها در راستای  پیشگیری از بیماری همه گیر منحوس کرونا و دقت در  گزینش و بررسی و انتخاب مددجویان و نیازمندان دارای شرایط اشتغال  با توجه به افزایش میزان اعتبارات  نزدیک به " دو برابر در سالجاری . از مهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد شاهیندژ محسوب می‌شود.

انتهای پیام

۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۳
تعداد بازدید : ۵۵
کد خبر : ۴,۹۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید