اخبار

رییس کمیته امداد شاهین‌دژ خبر داد

رشد ۱۴۴ درصدی پرداخت زکات در شاهین‌دژ

رشد ۱۴۴ درصدی پرداخت زکات در شاهین‌دژ
میزان پرداخت زکات مردم شاهین‌دژ در سال ۹۹ در مقایسه با مدت زمان سال پیشین، ۱۴۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امداد، فرهاد حبیبی، رییس کمیته امداد شاهین‌دژ گفت: رشد ۱۴۴ درصدی پرداخت زکات در شاهین‌دژ میزان پرداخت زکات مردم شاهین‌دژ در سال ۹۹ در مقایسه با مدت زمان سال پیشین، ۱۴۴ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: مردم خیر شاهین‌دژ در سال گذشته، نزدیک به ۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.
رییس کمیته امداد شاهین‌دژ خاطرنشان کرد: همچنین مردم نیکوکار این شهرستان در سال گذشته ۴۴۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت زمان سال پیشین(۹۸)، ۱۲ درصد افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای ۲۹۴ مددجوی تحت حمایت شاهین‌دژ با پرداخت ۱۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان اشتغال پایدار ایجاد شده که در مقایسه با مدت زمان سال پیشین، ۴۷ درصد رشد داشته است.
حبیبی بیان کرد: هم‌‌اکنون یک هزار و ۴۰۵ حامی؛ حمایت از ۴۶۷ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد شاهین‌دژ را عهده‌دار هستند.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۳۹۲ خانوار با جمعیت ۸۰۵ نفر جدیدا تحت حمایت کمیته امداد شاهین دژ قرار گرفته و در مقابل، ۳۳۹ خانوار با جمعیت ۷۷۲ نفر از گردونه حمایتی کمیته امداد این شهرستان خارج شده‌اند.
رییس کمیته امداد شاهین‌دژ افزود: توسعه کیفی مراکز نیکوکاری موجود، افزایش صدقات جمع‌آوری شده، افزایش کمک‌ها و مساعدت‌ها به مددجویان و نیازمندان شهرستان، افزایش زکات جمع‌آوری شده نقدی و کالایی نسبت به سال گذشته، افزایش سرانه پرداختی به ایتام و فرزندان محسنین، افزایش فعالیت‌های فرهنگی و عقیدتی خانواده‌‌های تحت حمایت و افزایش اشتغال‌پایدار مددجویی از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد این شهرستان در سال ۱۴۰۰ است.

انتهای پیام

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۶۰
کد خبر : ۴,۷۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید