اخبار

رییس کمیته امداد چالدران خبر داد

رشد 25 درصدی پرداخت زکات در چالدران

رشد 25 درصدی پرداخت زکات در چالدران
میزان پرداخت زکات مردم خیر چالدران در سال 99 در مقایسه با سال پیشین، 25 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امداد، التفات رضایی، رییس کمیته امداد چالدران گفت: میزان پرداخت زکات مردم خیر چالدران در سال 99 در مقایسه با سال پیشین، 25 درصد رشد داشته است.

وی با تاکید بر اهتمام کمیته امداد چالدران در اجرای برنامه‌های زکات، ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار چالدران در سال گذشته، بیش از 985 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.

رییس کمیته امداد چالدران خاطرنشان کرد: در سال گذشته 25 واحد مسکن مقاوم در شهرستان چالدران احداث و تحویل مددجویان شده و همچنین در سال 99، 420 واحد مسکن مددجویی در این شهرستان تعمیر جزئی یا کلی شده است.

وی افزود: کمیته امداد چالدران برای خرید، احداث، بازسازی و تعمیر مساکن مددجویی این شهرستان در سال گذشته، بیش از 3 میلیارد و 850 میلیون تومان هزینه کرده است.

رضایی بیان کرد: مردم چالدران در سال گذشته نزدیک به 198 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال 98، با رشد 26 درصدی همراه بوده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته برای 276 نفر در چالدران اشتغال مستقیم و برای 828 نفر نیز  به صورت غیر مستقیم اشتغال پایدار ایجاد شده و کمیته امداد در این راستا، بیش از 12 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.

رییس کمیته امداد چالدران بیان کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و 740 نفر حامی نیک اندیش در چالدران حمایت از 384 نفر از ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان را عهده‌دار هستند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته کمیته امداد چالدران 378 خانوار برابر با یکهزار و 191 نفر از مردم این شهرستان را زیر چتر حمایتی خود قرار داده است.

رضایی گفت: احداث 300 واحد مسکن مددجویی با مشارکت بنیاد علوی،  بنیاد مسکن و کمیته امداد، اهتمام در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان، توانمند سازی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی و ایجاد مراکز نیکوکاری در دهستانها از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد چالدران در سال 1400 است.

انتهای پیام

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۶۸
کد خبر : ۴,۵۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید