اخبار

رییس کمیته امداد تکاب خبر داد:

رشد 30 درصدی اشتغال‌زایی در تکاب

رشد 30 درصدی اشتغال‌زایی در تکاب
در 11 ماهه سال جاری، میزان اشتغال‌زایی پایدار مددجویی در تکاب در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 30 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی امداد، یوسف صدیقی، رییس کمیته امداد تکاب گفت: در 11 ماهه سال جاری، میزان اشتغال‌زایی پایدار مددجویی در تکاب در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 30 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در این مدت بیش از ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در تکاب پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد تکاب بیان کرد: این میزان تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه برای اجرای 159 طرح اشتغال پایدار مددجویی در این شهرستان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در سال جاری بیش از 342 میلیون تومان در راستای ساخت 8 مسکن مقاوم مددجویی در تکاب هزینه شده که این مساکن در سال جاری تحویل مددجویان تحت حمایت این شهرستان شده است.

وی تصریح کرد: مردم تکاب در 11 ماهه امسال بیش از یک میلیارد و 515 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 5 درصد رشد داشته است.

صدیقی با اشاره به رشد پرداخت صدقه در تکاب بیان کرد: همچنین در این مدت، مردم خیر و نیکوکار تکاب بیش از  230میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند و  هم‌اکنون یک هزار و 222 حامی خیراندیش، حمایت از 558 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد تکاب را عهده‌دار هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری، 107 خانوار جدیدا تحت حمایت کمیته امداد تکاب قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 3 هزار و 670 خانوار برابر با 7 هزار و 905 نفر در تکاب تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان بوده و از خدمات متعدد این نهاد بهره‌مند هستند.

رییس کمیته امداد تکاب اظهار کرد: افزایش تعداد مراکز نیکوکاری، توانمند سازی مددجویان تبصره 14 و خروج از حمایت، توانمند سازی مددجویانی که توانائی انجام کار را دارند با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زائی، جذب 100 درصدی اعتبارات بانکی، تحقق برنامه عملیاتی اکرام شهرستان و تحقق برنامه عملیاتی  جشن نیکوکاری از اهم اهداف و برنامه های کمیته امداد تکاب تا پایان سال جاری است.

پایان پیام

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۷۶
کد خبر : ۴,۵۰۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید