اخبار

رییس کمیته امداد میاندوآب خبر داد

رشد 190 درصدی پرداخت زکات در میاندوآب

رشد 190 درصدی پرداخت زکات در میاندوآب
میزان مشارکت مردم خیر میاندوآب در پرداخت زکات در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته، 190 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امداد، رسول بخشی، رییس کمیته امداد میاندوآب گفت: میزان مشارکت مردم خیر میاندوآب در پرداخت زکات در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته، 190 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: مردم نیکوکار میاندوآب در 9 ماهه سال جاری بیش از از 5 میلیارد و 50 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.

رییس کمیته امداد میاندوآب بیان کرد: همچنین در 9 ماهه امسال، 560 میلیون تومان صدقه توسط مردم میاندوآب جمع‌آوری شده که این میزان در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال گذشته، 5 درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد: در 9 ماهه امسال، 26 مسکن مقاوم مددجویی در میاندوآب با هزینه بیش از یک میلیارد و 250 میلیون تومان احداث و تحویل مددجویان تحت حمایت این شهرستان شده است.

بخشی تصریح کرد: همچنین دراین مدت، 57 مسکن مددجویی با 522 میلیون تومان هزینه، در میاندوآب تعمیر و نوسازی شده است.

وی  افزود: میزان مسکن مددجویی احداث و تعمیر شده 9 ماهه امسال در میاندوآب در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 45 درصد افزایش داشته است.

بخشی با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال برای 255 طرح اشتغال در میاندوآب، اظهار کرد: برای راه اندازی این تعداد طرح اشتغال، بیش از یک میلیارد و 52 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده که این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 45 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 5 هزار حامی نیک‌اندیش میاندوآبی، حمایت از 755 یتیم و فرزند محسنین این شهرستان را عهده دار هستند.

رییس کمیته امداد میاندوآب بیان کرد: از ابتدای امسال، 484 خانوار برابر با 762 نفر در میاندوآب جدیدا تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون5 هزار و 188 خانوار برابر با 8 هزار و 985 نفر تحت حمایت کمیته امداد اذربایجان‌غربی بوده و از خدمات متعدد این نهاد بهره‌مند هستند.

بخشی گفت: توجه جدی به جذب اعتبارات اشتغال زایی بانکی و اشتغال پایدار روستایی توانمند سازی مددجویان، جذب مشارکت های مردمی از روشهای نوین الکترونیکی در جهت جبران کسری بودجه دولتی، اجرای الگوهای نوین اشتغال تحت عنوان راهبران شغلی و خیرین کارآفرین توجه جدی به اجرای طرحهای دانش بنیان و نوآور، اجرای آموزشهای نوین و متناسب با بازار کار، متمرکز شدن برای جذب حداکثری مشارکت های مردمی و تحقق کامل بودجه تعهدی، تلاش بیش از بیش و الگو سازی و آموزشهای مستمر کارکنان برای افزایش میزان رضایت مند ارباب رجوع، اجرای برنامه های موثر فرهنگی درخصوص افزایش فرهنگ کار، توسعه هر چه بیشتر کمی و کیفی مراکز نیکوکاری و شبکه سازی نوین در مراکز، به صفر رساندن نیازمندی مسکن روستایی، تکمیل بیشتر بر محرومیت زدایی از مناطق محروم، تکمیل پروسه حذف پرونده های فیزیکی، افزایش میزان سرانه دریافتی از حامیان و عدالت در پرداخت ها و رفع کامل نیازمندی سرویس های بهداشتی مناطق حاد ومحروم از اهم اهداف و برنامه های کمیته امداد میاندوآب تا پایان سال جاری است.

انتهای پیام

۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۴,۳۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید