اخبار

رییس کمیته امداد بوکان:

یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک به ایتام بوکانی مساعدت شد

یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک به ایتام بوکانی مساعدت شد
در سال جاری بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان مساعدت به حساب ایتام بوکانی واریز شده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 80 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امدادف سعدی خزمه، رییس کمیته امداد بوکان گفت: در سال جاری بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان مساعدت به حساب ایتام  بوکانی واریز شده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 80 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۵۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد بوکان بوده  بوده که این افراد شامل ایتام و فرزندان محسنین بدسرپرست، سرپرست مجهول الهویه و سرپرست مریض صعب العلاج هستند.

رییس کمیته امداد بوکان خاطرنشان کرد: تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت در بوکان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 250 نفرافزایش یافته است.

وی بیان کرد: از مجموع ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد بوکان، ۴۵ درصد آن را ایتام و ۵۵ درصد دیگر آن را فرزندان محسنین تشکیل می‌دهند.

خزمه عنوان کرد: هزار و ۹۰۰ حامی نیک اندیش حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را در این شهرستان برعهده دارند که هزار و ۲۰۰ نفر آن را حامی بومی و مابقی را غیر بومی تشکیل می‌دهند.

وی افزود: اجرای برنامه‌های هر کارمند یک حامی و حامی‌یابی از طریق حامیان موجود در قالب طرح "سفیران ایتام" از برنامه‌های کمیته امداد برای جذب و تثبیت حامیان است.

رییس کمیته امداد بوکان همچنین از اهدای ۲۲۵ وسیله و اقلام خانگی در بوکان طی سال جاری به خانواده‌های نیازمند خبر داد و اظهار کرد: این اقلام شامل آبگرمکن، اجاق گاز، جاروبرقی و چند دستگاه یخچال به ارزش 350 میلیون تومان است.

وی از اهدای ۶ سری جهیزیه کامل به ارزش ۹۰ میلیون تومان به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در روزهای آتیآتی خبر داد و افزود:  هدف از اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد، ترویج ازدواج آسان و کمک به ازدواج فرزندان خانواده‌های نیازمند و مددجویان است که این مهم تا کنون با همکاری و مساعدت خیرّین نیک‌اندیش محقق شده است.

خزمه ادامه داد: از ابتدای سالجاری، ۶۷ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بوکان جهیزیه دریافت کردند که ارزش تومانی آن بیش از 350 میلیون  تومان بوده است.

وی گفت: کمیته امداد بوکان در ۹ ماه سال جاری ۱۶۰ طرح اشتغالزایی از طریق منابع بانکی کم بهره در شهر و روستا با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون تومان انجام داده است.

رییس کمیته امداد بوکان با بیان اینکه با اجرای این تعداد طرح اشتغال، برای ۱۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال پایدار مددجویی ایجاده شده است، اضافه کرد: همچنین کمیته امداد بوکان در 9 ماهه سال جاری تلاش کرده با پرداخت وام‌های کارگشایی و تسهیلات ودیعه مسکن، بخشی از نیاز ها و مشکلات مددجویان و نیازمندان این شهرستان را مرتفع سازد.

وی افزود: در 9 ماهه سال جاری یکصد خانوار بوکانی از طریق دریافت وام خود اشتغالی و سایر منابع درآمدی، توانمند شده و از چرخه حمایت امداد خارج شده اند.

خزمه گفت: در ۹ ماه سال جاری هفت هزار و ۸۰۰ سبد خانوار از منابع دولتی و خیران تهیه شده که برای تهیه این تعداد سبد حمایتی، بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۳ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد بوکان بوده و از خدمات متعدد این نهاد بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

 

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۸۹
کد خبر : ۴,۳۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید