اخبار

رئیس کمیته امداد سردشت:

سردشت رتبه اول آذربایجان غربی در جمع آوری زکات را کسب کرد

سردشت رتبه اول آذربایجان غربی در جمع آوری زکات را کسب کرد
همچون سال های گذشته، سردشت رتبه برتر آذربایجان غربی را در جمع آوری زکات و سایر کمک های مردمی کسب کرد.

رئیس کمیته امداد سردشت فعالیت های این نهاد در یک سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خضری، رئیس کمیته امداد سردشت اظهار کرد: همچون سال های گذشته، سردشت رتبه برتر آذربایجان غربی را در جمع آوری زکات و سایر کمک های مردمی کسب کرد.

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و 279 میلیون تومان توسط مردم خیر سردشت جمع آوری شده که این مبلغ نسبت به زمان مشابه سال گذشته، نزدیک به 739 میلیون تومان افزایش داشته است.

رئیس کمیته امداد سردشت افزود: درآمدهای کمیته امداد سردشت در یک سال اخیر شامل 28 میلیون تومان صدقات، 32 میلیون تومان اطعام، 295 میلیون تومان زکات، 850 میلیون تومان فطریه و 73 میلیون تومان طرح اکرام می شود.

وی با اشاره به تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در سردشت، عنوان کرد: 2 هزار و 720 خانوار با جمعیت 6 هزار و 126 نفر تحت پوشش کمیته امداد سردشت بوده که از این تعداد، چهار هزار و 355 نفر مستمری بگیر و تعداد 707 خانوار با جمعیت یک هزار و 771 نفر چند خدمتی هستند.

خضری خاطر نشان کرد:تعداد مددجویان تحت حمایت طرح های اکرام ایتام و محسنین در سردشت یک هزار و 50 نفر است که شامل 427 نفر پسر و 623 نفر دختر بوده که 770 نفر از آن ها در حال تحصیل هستند.

وی با بیان جذب 319 حامی جدید برای کمیته امداد سردشت، تصریح کرد: شمار حامیان کمیته امداد سردشت یک هزار و 415 نفر است که این افراددر چهار دسته کارمند، کارگر، پزشک و سایر افراد با توانایی های خاص قرار می گیرند.

رئیس کمیته امداد سردشت بیان کرد: مهم ترین خدمات ارائه شده کمیته امداد این شهرستان به خانوار های تحت پوشش خود شامل مساعدت به احداث و تعمیر مسکن مددجویان، کمک به تامین هزینه های فرهنگی و تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، پرداخت هزینه های درمانی، تهیه جهیزیه نوعروسانو پرداخت وام خودکفایی و کارگشایی است.

انتهای پیام/


۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۵
کد خبر : ۴۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید