اخبار

رییس کمیته امداد اشنویه:

643 خیّر، از ایتام در اشنویه حمایت می‌کنند

643 خیّر، از ایتام در اشنویه حمایت می‌کنند
۶۴۳ حامی نیک اندیش حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در شهرستان اشنویه برعهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، سامان چیانه، رییس کمیته امداد اشنویه گفت: ۶۴۳ حامی نیک اندیش حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در شهرستان اشنویه برعهده دارند.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۳۴۰ حامی در طرح اکرام ایتام و ۳۰۳ حامی در طرح فرزندان محسنین فعالیت دارند.

رییس کمیته امداد اشنویه افزود: ۳۴۳ یتیم و فرزند محسنین در این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد بوده و از این میان ۱۹۶ فرزند یتیم و ۱۴۷ فرزند محسنین از حمایت‌های مادی و معنوی این نهاد بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد:هر یتیم و فرزند محسنین به طور میانگین اعم از کمک نقدی، کالا و خدمات، ماهانه ۷۵۰ هزار ریال  مستمری نیز دریافت می‌کنند.

چیانه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان این شهرستان، بیان کرد: از ابتدای سال جاری، 655 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ و این مبلغ در راستای ایجاد و راه اندازی 16 طرح اشتغال پایدار پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد اشنویه اظهار کرد: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در یک شغل فرا گیرند.

وی یادآور شد: همچنین ۱۰۵ فقره وام کارگشایی و درمان به ارزش 600 میلیون تومان در اختیار مددجویان قرار گرفته و برای 23 مددجوی این شهرستان نیز بیش از 400 میلیون تومان ودیعه مسکن پرداخت شده است.

چیانه افزود: در حوزه حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار نیز پرداخت 53 میلیون تومان به ۶۵ مددجوی نیازمند این شهرستان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون ۲ هزار و۸۸۰ خانوار با جمعیت ۶ هزار و ۸۱۶ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد بوده که از این تعداد ۶۰۳ نفر دانش‌آموز و ۴۲ نفر دانشجو هستند.

انتهای پیام

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۱۳۵
کد خبر : ۳,۹۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید