اخبار

رییس کمیته امداد ماکو:

سالانه بیش از ۱۳ میلیارد تومان برای مددجویان ماکو هزینه می شود

سالانه بیش از ۱۳ میلیارد تومان برای مددجویان ماکو هزینه می شود
سالانه بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان برای جمعیت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ماکو هزینه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، محمد محمدنژاد، رییس کمیته امداد ماکو گفت: سالانه بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان برای جمعیت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ماکو هزینه می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و 657خانوار با جمعیت سه هزار و 76 نفر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ماکو بوده و بر اساس سیاست‌های ابلاغی تعداد ۹۱۲ خانوار با جمعیت 2 هزار و 664  نفر در قالب تبصره ۱۴ تحت پوشش موقت امداد قرار گرفته اند.

رئیس کمیته امداد ماکو با اشاره به اینکه ارزش تومانی خدمات ارائه شده در سال ۹۸ در سر فصل های اشتغال، وام قرض الحسنه، مشارکتهای مردمی، فرهنگی، مستمری، احداث مسکن، جهیزیه، درمانی و کمکهای موردی بیش از 2 میلیارد و 450 میلیون تومان بوده است، افزود: رویکرد جدید کمیته امداد توانمندسازی، با محوریت اشتغال است لذا در این راستا در سال ۹۸ با اجرای تعداد ۱۸۰ طرح اشتغال با تسهیلات 720 میلیون تومانی، در سرفصل های دامداری، کشاورزی سنتی و صنعتی و قالیبافی هزینه شده است.

وی با اشاره به خدمات کمیته امداد در حوزه عمران بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۱۸ واحد مسکن مددجویی با اعتبار یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان با مساعدت سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، احداث و تحویل مددجویان شده است.

محمدنژاد با اشاره به انعقاد توافقنامه ساخت مسکن مددجویان میان کمیته امداد و منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در سال گذشته تاکید کرد: این تفاهم نامه به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان امضاء شده و در این راستا تعداد ۴۱ واحد مسکن مددجویی مقاوم در روستاهای محروم احداث و تحویل شده است.

وی در خصوص اقدامات کمیته امداد در زمان شیوع ویروس کرونا برای افرادی که در پی شیوع این ویروس دچار مشکل معیشتی شده اند، اظهار کرد: با تشکیل جلسه فوری در ستاد پیشگیری بیماری کرونا، بانک اطلاعات نیازمندان به تعداد 6 هزار و 300 خانوار جهت برنامه ریزی برای تهیه سبد کالا به دور از هرگونه موازی‌کاری تشکیل شد.

انتهای پیام

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۱۲۰
کد خبر : ۳,۷۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید