اخبار

رییس کمیته امداد میاندوآب خبر داد

رشد 117 درصدی اشتغال‌زایی در میاندوآب

رشد 117 درصدی اشتغال‌زایی در میاندوآب
در سه ماهه نخست امسال، به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان میاندوآب، بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، رسول بخشی، رییس کمیته امداد میاندوآب گفت: در سه ماهه نخست امسال، در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان میاندوآب، بیش از ۷۸۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات اشتغال‌زایی جهت  ایجاد 39 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب هزینه  شده است. 

رییس کمیته امداد میاندوآب تصریح کرد: میزان اشتغال‌زایی سه ماهه نخست در میاندوآب نسبت به زمان مشابه سال گذشته 117 درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد:  در سه ماهه نخست امسال 10 مسکن مددجویی با 480 میلیون تومان تسهیلات در میاندوآب احداث و تحویل مددجویان این شهرستان شده است.

بخشی خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار میاندوآب در سه ماهه نخست امسال بیش از 102 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به افزایش پرداخت زکات در میاندوآب، بیان کرد: کمیته امداد این شهرستان در سه ماهه نخست امسال بیش از 207 میلیون تومان زکات جمع‌آوری کرده‌ است.

رییس کمیته امداد میاندوآب اظهار  کرد: هم‌اکنون 695 نفر از ایتام و فرزندان محسنین، تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب بوده   که 280 نفر از این تعداد را ایتام و 415 نفر را  نیز فرزندان محسنین می دهند.

وی  تاکید کرد: هم‌اکنون چهار ‌هزار و 782 حامی با کمیته امداد میاندوآب همکاری داشته و حمایت از ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان را عهده دار هستند.

بخشی یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال 480 نفر از نیازمندان این شهرستان  در قالب 161 خانواده، تحت  حمایت کمیته امداد میاندوآب قرار گرفته و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند شده‌اند. 

وی اظهار کرد: افزایش در آمد های محلی و مردمی و گسترش جذب مشارکتهای مردمی از روشهای نوین و الکترونیکی ، گسترش شبکه نیکوکاری با ایجاد مراکز و واحد های نیکوکاری جدید، ساخت مسکن مددجویی با اولویت مناطق روستایی و افزایش کمی و کیفی طرحهای خود کفایی و خود اشتغالی  از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد میاندوآب تا پایان سال جاری است.

رییس کمیته امداد میاندوآب با اشاره به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان، گفت: هم‌اکنون ۵ هزار و 195 خانوار برابر با 15 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب  هستند که جمعیت تحت حمایت این نهاد نسبت به زمان مشابه سال گذشته، پنج درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام    

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲۳
کد خبر : ۳,۶۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید