اخبار

رییس کمیته امداد نقده:

مددجویان نقده 780 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند

مددجویان نقده 780 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند
در سه ماهه نخست امسال، به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان نقده، بیش از 780 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، حبیب مجدی، رییس کمیته امداد نقده گفت: در سه ماهه نخست امسال، در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان نقده، بیش از 780 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات اشتغال‌زایی جهت  ایجاد 24 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نقده هزینه  شده است.  

رییس کمیته امداد نقده با اشاره به رشد 25 درصدی ساخت مسکن مددجویی در این شهرستان، تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال پنج مسکن مقاوم با هزینه 500 میلیون تومان، احداث و تحویل مددجویان شده است.

وی عنوان کرد: مردم خیر و نیکوکار نقده در سه ماهه نخست امسال بیش از 72 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

مجدی با اشاره به افزایش 12 درصدی پرداخت زکات در نقده، بیان کرد: کمیته امداد نقده در سه ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان زکات جمع‌آوری کرده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 464 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد نقده بوده و از این نهاد خدمات متعدد حمایتی دریافت می‌کنند.

رییس کمیته امداد نقده تاکید کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و 242 حامی ایتام با کمیته امداد نقده همکاری داشته و حمایت از ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان را عهده دار هستند.

وی یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال  142 خانواده  برابر با 391 نفر تحت حمایت کمیته امداد نقده قرار گرفته و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.  

مجدی اظهار کرد: اجرای برنامه های ابلاغی دفتر مرکزی، تحقق برنامه های مشارکت واحد خودکفایی، رسیدگی به مشکلات معیشتی مسکن و درمان مددجویان و افزایش تعامل با موسسات و مراکز نیکوکاری در راستای رفع نیازهای مددجویان و نیازمندان امداد از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد نقده تا پایان سال جاری است.

وی گفت: هم‌اکنون 5 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد نقده بوده و که این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

 

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۲۹
کد خبر : ۳,۵۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید