اخبار

رییس کمیته امداد سردشت خبر داد:

رشد ۱۷۹ درصدی صدقات در سردشت

رشد ۱۷۹ درصدی صدقات در سردشت
در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از 20 میلیون تومان صدقه در سردشت جمع‌آوری شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از رشد ۱۷۹ درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ابراهیمی، رییس کمیته امداد سردشت گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از 20 میلیون تومان صدقه در این شهرستان جمع‌آوری شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از رشد ۱۷۹ درصدی برخوردار بوده است.

وی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری، بیش از یک میلیارد و 345 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان سردشت پرداخت شده که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

رییس کمیته امداد سردشت  یادآور شد: در نیمه نخست امسال برای 11 مددجو به صورت مستقیم و همچنین برای 30 مددجو به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهتمام این نهاد در راستای جمع‌آوری زکات، تصریح کرد: در نیمه نخست سال جاری مبلغ 2 میلیارد و 50 میلیون تومان زکات پرداخت شده توسط مردم نیکوکار در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری، 215 میلیون تومان برای ساخت مسکن مددجویی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در این مدت دو مسکن روستایی ساخته شده و یک واحد مسکن شهری برای افراد تحت حمایت کمیته امداد سردشت خریداری و همچنین دو مسکن شهری با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای مددجویان این شهرستان در حال ساخت است.

وی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری ۱۶۲ خانوار با جمعیت ۱۹۴ نفر در سردشتذبه خانوارهای تحت پوشش اضافه کمیته امداد اضافه شده است.

رییس کمیته امداد سردشت بیان کرد: هم‌اکنون سه هزار و ۶۱۰ خانوار با هشت هزار و ۶۸۹ نفر تحت حمایت  کمیته امداد سردشت بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در نیمه دوم سال جاری، گفت: برنامه‌ریزی برای پرداخت وام‌های اشتغال، اهتمام در محقق شدن اهداف زکات و تجلیل از خیران، غربالگیری از مددجویان شهری و روستایی، تکمیل مسکن شهری و تسریع در بازسازی و مرمت منازل مناطق محروم و نیازسنجی در حوزه مسکن، اهتمام در گسترش کمک‌های مردمی از طریق روش های نوین و تلاش در برونسپاری برخی خدمات از اهم برنامه‌ها و اهداف کمیته امداد سردشت در نیمسال دوم امسال است.

انتهای پیام

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۰
کد خبر : ۲,۵۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید