اخبار

رئیس کمیته امداد انزل خبر داد

رشد 15 درصدی پرداخت زکات در انزل

رشد 15 درصدی پرداخت زکات در انزل
میزان زکات جمع‌آوری شده در 6 ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تیمور کباری، رئیس کمیته امداد انزل گفت: میزان زکات جمع‌آوری شده در 6 ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار انزل در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و 171 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد انزل تصریح کرد: در 6 ماهه نخست امسال، پنج مسکن شهری و روستایی برای مددجویان این شهرستان ساخته شده و یا در حال احداث است.

وی ادامه داد: برای ساخت این تعداد مسکن مددجویی در انزل بیش از 130 میلیون تومان هزینه شده است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته در این زمینه کاهش یا افزایشی به ثبت نرسیده است.

کباری با اشاره به میزان اشتغال زایی صورت گرفته در نیمسال اول، خاطرنشان کرد: کمیته امداد انزل در نیمه نخست سال جاری با تسهیلات بالغ بر 2 میلیارد تومان برای 51 مددجو اشتغال زایی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان اشتغال‌زایی در انزل نسبت به زمان مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد 20 درصد و از لحاظ تسهیلات 50 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد انزل عنوان کرد: در نیمه نخست سال جاری با حمایت این نهاد، 44 خانوار مددجو با جمعیت 59 نفر در این شهرستان توانمند شده و از گردونه حمایتی کمیته امداد خارج شده‌اند.

وی با بیان مشارکت موثر مردم خیر انزل در پرداخت صدقه، خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار این شهرستان در نیمسال نخست سال جاری نزدیک به 30 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند.

کباری با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان انزل، اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری 296 نفر از مددجویان این شهرستان با 75 میلیون تومان هزینه، خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کرده اند.

وی گفت: در 6 ماهه نخست امسال 25 خانوار معادل 39 نفر جدیدا تحت حمایت کمیته امداد انزل قرار گرفته‌اند و با احتساب این افراد، هم‌اکنون یک‌هزار و 693 خانوار با سه هزار و 948 نفر تحت پوشش کمیته امداد انزل بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

رئیس کمیته امداد انزل تاکید کرد: آمادگی و برنامه‌ریزی برای جشن نیکوکاری و همچنین برنامه‌ریزی برای تکمیل عملکرد زکات این بخش و روستاهای اطراف از اهم برنامه‌های کمیته امداد  برای نیمه دوم سال جاری است.

انتهای پیام

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۷
کد خبر : ۲,۵۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید