اخبار

رییس کمیته امداد ماکو:

یک میلیارد و 260 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان ماکو پرداخت شد

یک میلیارد و 260 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان ماکو پرداخت شد
از ابتدای سال‌جاری بیش از یک میلیارد و 260 میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان تحت پوشش ماکو پرداخت شده که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 5/3 برابر رشد داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمدنژاد، رییس کمیته امداد ماکو گفت: از ابتدای سال‌جاری بیش از یک میلیارد و 260 میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان تحت پوشش ماکو پرداخت شده که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 5/3 برابر رشد داشته است.

رییس کمیته امداد ماکو با تاکید بر اهتمام کمیته امداد ماکو در ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان، ادامه داد: این میزان تسهیلات برای اجرای ۴۲ طرح اشتغال پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 360 میلیون تومان برای ۲۰ طرح اشتغال مددجویی پرداخت شده بود.

محمدنژاد بیان کرد: دامپروری، پرورش طیور، مشاغل صنفی و خدماتی از بیشترین طرح های اشتغال‌زا در سال جاری است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته، تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یک‌هزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه و وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شده‌اند.

رییس کمیته امداد ماکو خاطرنشان کرد: کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان با احتساب خانواده‌های جدید ۲ هزار و ۳۶۶ خانوار با پنج هزار و ۵۲۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار 9 درصد را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۱۵۷
کد خبر : ۲,۳۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید