اخبار

رییس کمیته امداد ماکو:

مردم ماکو 170 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

مردم ماکو 170 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند
مردم خیر و نیکوکار ماکو در پنج ماهه امسال نزدیک به 170 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمدنژاد، رییس کمیته امداد ماکو گفت: مردم خیر و نیکوکار ماکو در پنج ماهه امسال نزدیک به 170 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به رشد میزان مشارکت مردم ماکو در پرداخت صدقه،  ادامه داد: میزان صدقات پرداختی پنج ماهه مردم ماکو نسبت به زمان مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است.

رییس کمیته امداد ماکو خاطرنشان کرد: این میزان صدقه از ۶ هزار و ۸۳۱ صندوق بزرگ و کوچک شامل نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ صندوق توزیع شده برای خانواده‌ها و حدود ۳۳۱ صندوق در شهر و روستا جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه صدقه برای اجرای طرح‌های عمرانی، فرهنگی، تامین جهیزیه، کمک هزینه درمان و اشتغال صرف می‌شود، اضافه کرد: بخشی از این مبالغ نیز برای کمک‌های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد هزینه می‌شود.

محمدنژاد خاطرنشان کرد: در سال جاری تعداد مددجویان تحت پوشش در  ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد و با هدف کاهش اثر فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

وی عنوان کرد: کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۳۹۵ خانوار با پنج هزار و ۳۱۸ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹.۰۴ درصد را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۱۷۳
کد خبر : ۲,۲۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید