اخبار

رئیس کمیته امداد انزل خبر داد

ارائه 730 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به نیازمندان انزل

ارائه 730 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به نیازمندان انزل
در راستای ایجاد اشتغال پایدار در انزل، نزدیک به ۶۴۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای نیازمندان ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تیمور کباری، رئیس کمیته امداد انزل گفت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان، نزدیک به 730 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای نیازمندان  و مددجویان مستعد کار و فعالیت ارائه شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، 22 مددجو از تسهیلات اشتغال‌زایی در انزل  استفاده کرده اند که این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

رئیس کمیته امداد انزل تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال 7 واحد مسکن مددجویی در این شهرستان احداث و واگذار شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 100 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد:  خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان این شهرستان در سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته از 15 درصد رشد برخوردار بوده است.

کباری ادامه داد: از ابتدای سال جاری، 115  مورد در این شهرستان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده و کمیته امداد در سه ماهه  نخست امسال نزدیک به 30  میلیون تومان تسهیلات درمانی به مددجویان این شهرستان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به افزایش پرداخت زکات در انزل، عنوان کرد: مشارکت و استقبال مردم نیکوکار این شهرستان در حوزه زکات نسبت به سالیان گذشته کم نظیر بوده و از ابتدای سال جاری نزدیک به ۱71 میلیون تومان زکات پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد انزل  افزود:  میزان زکات پرداختی مردم خیر و نیکوکار انزل در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 31 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، تصریح کرد:  از ابتدای امسال 13 خانوار با جمعیت  39 نفر در انزل تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار گرفته اند.

کباری  تاکید کرد: هم اکنون یک‌هزار و 693 خانوار  با جمعیت سه هزار و 725 نفر از نیازمندان انزل تحت حمایت کمیته امداد بوده و از خدمات و تسهیلات این نهاد بهره‌مند هستند.

وی عنوان کرد: افزایش تعداد مراکز نیکوکاری در بخش انزل، افزایش تعداد حامیان و سرانه ایتام و محسنین، برنامه ریزی برای به صفر رساندن متقاضیان پشت نوبتی، معرفی مستعدان اشتغال و جذب دو برابری اعتبارات و تسهیلات اشتغال بانکی و امدادی و تسریع در عملیات اجرایی احداث مساکن مددجویی تا فصل زمستان از اهم برنامه‌های کمیته امداد انزل در جاری است.

انتهای پیام

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۲۰۵
کد خبر : ۲,۰۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید