اخبار

رییس کمیته امداد مهاباد مطرح کرد

پرداخت یک میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات بانکی به مددجویان مهاباد

پرداخت یک میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات بانکی به مددجویان مهاباد
از ابتدای سال جاری بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات بانکی در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی و وام‌های کارگشایی به مددجویان و نیازمندان مهاباد پرداخت شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خضری، رییس کمیته امداد مهاباد گفت: از ابتدای سال جاری بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات بانکی در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی و وام‌های کارگشایی به مددجویان مهاباد پرداخت شده است

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون این میزان تسهیلات بانکی برای ۵۶ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مهاباد پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد مهاباد خاطرنشان کرد: این تسهیلات به صورت وام های قرض الحسنه، بدون سود و کارمزد بانکی و با بازپرداخت چهار و ۶ ساله به مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به نقش این تسهیلات بانکی در ایجاد اشتغال برای مددجویان بیان کرد: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد می‌توانند با بهره گرفتن از این تسهیلات در مشاغل مختلفی همچون کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، کارگاه‌های تولیدی و حتی خدماتی برای خود اشتغال ایجاد کنند.

خضری  اضافه کرد: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها، مهارت‌های لازم را در یک شغل فرا گیرند.

وی با اشاره به وام‌های کارگشایی مددجویان، تصریح کرد: رفع نیازهای فوری و اضطراری مددجویان در زمینه‌های درمانی، فرهنگی و مسکن از جمله اهداف اعطای تسهیلات کارگشایی به مددجویان کمیته امداد است.

رییس کمیته امداد مهاباد یادآور شد: هدف این نهاد از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، استقلال اقتصادی و خودکفایی محرومان و نیازمندان جامعه است تا آنان با خودکفایی علاوه بر بهبود معیشت خود، از چرخه حمایتی کمیته امداد نیز خارج شوند.

انتهای پیام

۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۱۸۷
کد خبر : ۲,۰۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید