اخبار

رییس کمیته امداد ماکو خبر داد

کمک 290 میلیون تومانی خیران به ایتام و فرزندان محسنین ماکو

کمک 290 میلیون تومانی خیران به ایتام و فرزندان محسنین ماکو
نیکوکاران ماکویی در سه ماهه نخست سال جاری نزدیک به 290 میلیون تومان برای ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان مساعدت کرده‌اند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمدنژاد، رییس کمیته امداد ماکو، گفت: نیکوکاران این شهرستان در سه ماهه نخست سال جاری نزدیک به 290 میلیون تومان برای ایتام و فرزندان محسنین ماکو مساعدت کرده‌اند.

وی ادامه داد: میزان کمک خیران ماکویی به ایتام و فرزندان محسنین نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 150 درصد رشد داشته است.

رییس کمیته امداد ماکو ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال، ۷۶۲ خیّر ماکویی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین مشارکت کرده و هرکدام سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

وی با تاکید بر اهتمام این نهاد در راستای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۸۰ یتیم و ۱۶۲ فرزند محسنین در ماکو تحت حمایت  کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

محمدنژاد  با اشاره به سرانه دریافتی ایتام و فرزندان محسنین، خاطرنشان کرد: هم اکنون به‌طور میانگین سرانه هر یتیم ماهانه 260 هزار تومان و سرانه  فرزندان محسنین برای هر نفر ماهانه 280 هزار تومان است.

وی  با بیان اینکه مبالغ کمک شده به ایتام برای تامین معیشت، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان انجام می‌‌گیرد، عنوان کرد: افراد نیکوکارمی‌توانند با مراجعه به دفتر کمیته امداد ماکو ضمن آشنایی با عملکرد این نهاد در حوزه ایتام و فرزندان محسنین، از این یتیمان و فرزندان محسنین حمایت کنند.

رییس کمیته امداد ماکو ادامه داد: همچنین خیران ماکویی که قصد حمایت از ایتام و فرزندان محسنین را دارند، می‌توانند با ارسال عدد 14 به سامانه پیامکی 3000333344، با نحوه حمایت از آنان آشنا شوند.

وی با اشاره به حدیثی از نبی اکرم (ص)، اظهار کرد: سرپرستی و کمک به فرزندان یتیم خیر و برکت دنیوی و اجر و پاداش اخروی را به همراه داشته و موجب خوشنودی پروردگار می‌شود.

انتهای پیام

۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰۶
کد خبر : ۱,۹۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید