اخبار

رییس کمیته امداد تکاب:

زمینه اشتغال مددجویان تکابی در کارگاه های قالیبافی فراهم شد

زمینه اشتغال مددجویان تکابی در کارگاه های قالیبافی فراهم شد
به‌منظور رونق تولید در بخش فرش دستباف، زمینه اشتغال مددجویان کمیته امداد تکاب در کارگاه های قالیبافی فراهم شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یوسف صدیقی، رییس کمیته امداد تکاب گفت: به‌منظور رونق تولید در بخش فرش دستباف، زمینه اشتغال مددجویان کمیته امداد تکاب در کارگاه های قالیبافی فراهم شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون 2 واحد کارگاه قالیبافی متمرکز در این شهرستان فعالیت می کنند که پیش بینی شده است بیش از 200 نفر از مددجویان تحت حمایت در این کارگاه‌ها مشغول به کار شوند.

رییس کمیته امداد تکاب با بیان اینکه کارگاه های قالیبافی این شهرستان برای آموزش و اشتغال مددجویان اعلام آمادگی کرده اند اظهار داشت: این مددجویان پیش از اشتغال در بخش قالیبافی توسط اداره صنعت، معدن و تجارت و کمیته امداد با همکاری کارگاه های قالیبافی در دوره های آموزشی و مهارت آموزی به صورت رایگان شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این برنامه با توجه به اهمیت حفظ و توسعه تولید فرش دستباف و نقش کارگاه های متمرکز در ایجاد اشتغال و با هدف حمایت از توسعه قالیبافی در اینگونه کارگاه اجرا می شود و از لحاظ سرعت و کیفیت تولید، از بافت در منازل بهتر و هدفمند تر است.

صدیقی افزود: بر اساس هماهنگی های انجام یافته، کمیته امداد باید نسبت به شناسایی و معرفی افراد تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار و متقاضی جهت تولید فرش دستباف در کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با افزایش تعداد متقاضیان آموزش و اشتغال در کارگاه های قالیبافی، تعداد این کارگاه ها نیز افزایش خواهد یافت اظهار داشت: خودکفایی و ایجاد فرصت اشتغال برای مددجویانی که مایحتاج ضروری خود را از محل مستمری دریافتی تامین می کنند از اهداف این طرح است و موجب تحقق اهداف رونق تولید و کار آفرینی در شهرستان خواهد شد.

انتهای پیام

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۱۳۳
کد خبر : ۱,۹۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید