اخبار

رییس کمیته امداد مهاباد:

روزه داران مهابادی 500 میلیون تومان زکات پرداخت کردند

روزه داران مهابادی 500 میلیون تومان زکات پرداخت کردند
مردم روزه دار مهاباد در ماه مبارک رمضان امسال 500 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خضری، رییس کمیته امداد مهاباد گفت: مردم روزه دار مهاباد در ماه مبارک رمضان امسال 500 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند.

وی خاطرنشان کرد: توزیع زکات جمع‌آوری شده از روز نخست آغاز شده و  زکات فطریه جمع‌آوری شده  برای محرومان و نیازمندان و همچنین طرح‌های عام المنفعه هزینه می‌شود.

رییس کمیته امداد مهاباد با اشاره به اهمیت همیاری محرومان و نیازمندان در بخش‌های کمک هزینه تحصیلی، مسکن، معیشت و سایر موارد مددجویان ادامه داد: زکات فطریه توسط ۱۲۲ عامل و چهار روحانی در شهرها و روستاهای این شهرستان امسال جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه مبلغ فطریه برای هر نفر براساس قوت غالب گندم 9 هزار تومان تعیین شده بود، اضافه کرد: بیشتر روزه داران مهابادی مبلغی بیشتر این میزان را به ازای هر نفر پرداخت کردند.

خضری بیان کرد: پرداخت زکات فطریه واجب بوده و تنها مختص روزه داران نیست و افرادی که در ماه رمضان امسال به هر دلیل روزه نگرفته‌اند نیز مکلف به پرداخت آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ۲۳۷ هزار نفری مهاباد، ۹ هزار و ۲۰۹ نفر در قالب پنج هزار و ۲۰۳ خانوار زیرپوشش کمیته امداد هستند.

انتهای پیام

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۸۴
کد خبر : ۱,۹۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید