اخبار

رییس کمیته امداد خوی:

1900 خیّر خویی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند

1900 خیّر خویی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند
نزدیک به یک‌هزار و 900 خیّر نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین خوی با کمیته امداد همکاری دارند که ۱۵۰ نفر از آنها در ماه مبارک درمضان امسال در این طرح ثبت‌نام کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قادر ولی نژاد، رییس کمیته امداد خوی گفت: نزدیک به یک‌هزار و 900 خیّر نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین خوی با کمیته امداد همکاری دارند که ۱۵۰ نفر از آنها در ماه مبارک درمضان امسال در این طرح ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اهتمام کمیته امداد خوی در اجرای طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین، خاطرنشان کرد: در این شهرستان، ۳۱۰ نفر مشمول طرح محسنین و ۶۰۰ نفر مشمول طرح اکرام ایتام است.

رییس کمیته امداد خوی تصریح کرد: امسال حامیان خیّر در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین در طول ماه مبارک رمضان، بیش از 370 میلیون تومان به ایتام نیازمند و فرزندان محسنین این شهرستان کمک کرده اند.

وی  دامه داد: این حامیان و خیّران متوسط ۳۰ هزار تا 300  هزار تومان برای هر یتیم به صورت ماهانه پرداخت می‌کنند که علاوه بر آن، برخی از حامیان در خصوص کمک‌های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با کمیته امداد خوی مشارکت دارند.

ولی‌نژاد بیان کرد: طرح اکرام ایتام از سال ۷۸ به منظور تأمین هزینه‌های معیشتی، درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای فرزندان محروم از نعمت پدر توسط کمیته امداد اجرا می‌شود.

وی افزود: افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح حامی نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد  یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند.

رییس کمیته امداد خوی اظهار کرد: مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد محل سکونت فرد مورد نظر با شناسه مخصوص واریز می‌کند.

وی یادآور شد: علاوه بر طرح اکرام ایتام، طرح محسنین نیز از سال ۱۳۹۰ به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین فرزندان بدسرپرست و زن سرپرست در کمیته امداد اجرا می‌شود.

انتهای پیام

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۱,۹۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید