اخبار

رئیس کمیته امداد ماکو خبر داد:

رشد 45 درصدی اشتغال‌زایی مددجویان در ماکو

رشد 45 درصدی اشتغال‌زایی مددجویان در ماکو
در سال گذشته برای 22 هزار و 297 مددجو در ماکو اشتغال‌زایی صورت گرفته که این میزان نسبت به سال 96 با رشد 45 درصدی همراه بوده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد محمد محمدنژاد، رئیس کمیته امداد ماکو گفت: سال گذشته، 22 هزار و 297 مددجو در ماکو به اشتغال پایدار دست یافتند که این رقم نسبت به سال 96، نزدیک به 45 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد  اشتغال‌ پایدار برای مددجویان در ماکو، بیش از پنج میلیارد و 550 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد ماکو تصریح کرد: در سال گذشته ۱۹ واحد مسکن شهری و روستایی برای مددجویان ماکو ساخته شده که نسبت به زمان مشابه سال 96، میزان 46 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: این تعداد مسکن مددجویی  با پرداخت ۸۵۵ میلیون تومان  تسهیلات در سال گذشته احداث  و به مددجویان ماکو تحویل داده شده است.

محمدنژاد خاطرنشان کرد: مشارکت مردم ماکو در پرداخت صدقه چشمگیر بوده و مردم نیکوکار این شهرستان  در سال گذشته 333 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین مردم خیر ماکو در سال گذشته یک میلیارد و 158 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال 96، میزان 60 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد ماکو با اشاره به ارائه خدمات درمانی به مددجویان این شهرستان، تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و850 مددجوی این شهرستان با 837 میلیون تومان تسهیلات، از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کرده اند که که این رقم، نسبت به زمان مشابه سال 96، از 10 درصد افزایش برخوردار بوده  است.

وی با اشاره به افزایش جمعیت تحت حمایت کمیته امداد ماکو در سال 97، یادآور شد:  در سال گذشته، 685 خانوار جدید با جمعیت 2 هزار و 255 نفری  در این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند.

محمدنژاد تاکید کرد: هم اکنون 2 هزار و 385 خانوار با جمعیت پنج هزار و 635 نفر در ماکو تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان بوده و از خدمات و تسهیلات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۱۶۸
کد خبر : ۱,۶۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید