اخبار

رئیس کمیته امداد میاندوآب خبر داد

مشارکت 400 میلیون تومانی مردم میاندوآب در پرداخت صدقه

بخشی, صدقه, کمیته امداد میاندوآب
مردم خیر میاندوآب در ۹ ماهه امسال نزدیک به 400 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رسول بخشی، رئیس کمیته امداد میاندوآب گفت: مردم خیر این شهرستان در ۹ ماهه امسال نزدیک به 400 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان میاندوآب در ۹ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته از 20 درصد رشد برخوردار بوده است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب ادامه داد: از ابتدای سال جاری، 1553  مورد در این شهرستان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده و کمیته امداد در ۹ ماهه امسال 420 میلیون تومان تسهیلات درمانی به مددجویان این شهرستان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به افزایش پرداخت زکات در میاندوآب، عنوان کرد: مشارکت و استقبال مردم نیکوکار این شهرستان در حوزه زکات نسبت به سالیان گذشته کم نظیر بوده و از ابتدای سال جاری یک میلیارد و 861 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.

بخشی افزود:  میزان زکات پرداختی مردم خیر و نیکوکار میاندوآب در ۹ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به ساخت مسکن مددجویی در میاندوآب، بیان کرد: به منظور تهیه سرپناه برای مددجویان، از ابتدای سال جاری 19 مسکن مددجویی در این شهرستان احداث شده است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب افزود: همچنین از ابتدای سال جاری 89 مورد تعمیر مسکن و ساخت 9 واحد سرویس بهداشتی در این شهرستان صورت گرفته است.

 وی اظهار کرد: امسال میزان ساخت مسکن مددجویی در میاندوآب نسبت به زمان مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش یافته و برای ساخت مسکن مددجویی در این شهرستان 855 میلیون تومان هزینه شده است.

بخشی با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری، 195 مددجو از چهار میلیارد و 210میلیون تومان از تسهیلات اشتغال‌زایی در میاندوآب استفاده کرده اند. 

وی یادآور شد: این شهرستان در راستای توانمند سازی مددجویان اهتمام ویژه ای داشته و اشتغال‌زایی در میاندوآب نسبت به زمان مشابه سال گذشته 83 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب با اشاره به بروز مشکلات معیشتی اخیر در خانواده ها، تصریح کرد:  از ابتدای امسال 920 خانوار با جمعیت  دو هزار و 761 نفر در میاندوآب تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار گرفته اند.

وی  تاکید کرد: هم اکنون چهار هزار و ۹78 خانوار تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب بوده و از خدمات و تسهیلات این نهاد بهره‌مند هستند.

بخشی با بیان برآورده شدن اهداف و برنامه های ۹ ماهه کمیته امداد میاندوآب، گفت: بسیج امدادگران در راستای افزایش جذب صدقات و زکات و برگزاری باشکوه جشن نیکوکاری از اهم اهداف و برنامه های کمیته امداد این شهرستان برای سه ماهه پایانی سال جاری است.

انتهای پیام

 

۳۰ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۰
کد خبر : ۱,۳۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید