اخبار

رئیس کمیته امداد چالدران خبر داد

رشد 35 درصدی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان چالدران

رضایی, بهداشت و درمان, کمیته امداد چالدران
خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان چالدران در 9 ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، التفات رضایی، رئیس کمیته امداد چالدران گفت: خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان چالدران در 9 ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته از 35 درصد رشد برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، 931 مددجوی چالدران از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کرده و کمیته امداد در 9 ماهه امسال 150 میلیون تومان تسهیلات درمانی به مددجویان این شهرستان پرداخت کرده است.

رئیس کمیته امداد چالدران با اشاره به افزایش پرداخت زکات در این شهرستان، عنوان کرد:  میزان زکات پرداختی مردم خیر و نیکوکار چالدران در ۹ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 2 برابر شده است.

وی افزود: مشارکت و استقبال مردم نیکوکار چالدران در حوزه زکات نسبت به سالیان گذشته کم نظیر بوده و از ابتدای سال جاری دو میلیارد و 995 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.

رضایی خاطرنشان کرد: مردم خیر چالدران در ۹ ماهه امسال نزدیک به 77 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به ساخت مسکن مددجویی در چالدران، بیان کرد: به منظور تهیه سرپناه برای مددجویان، از ابتدای سال جاری 24 مسکن مددجویی شهری و روستایی در این شهرستان احداث شده است.

رئیس کمیته امداد چالدران افزود: تعداد مسکن احداث شده در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته و برای ساخت مسکن مددجویی در ۹ ماهه امسال یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری، ۱۴۱ مددجو با تسهیلات 2 میلیارد و 293 میلیون تومان در چالدران از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کرده اند.

رضایی یادآور شد: از ابتدای امسال 810 خانوار با جمعیت  یکهزار و 52 مددجو در این شهرستان جدیدا تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند.

وی تاکید کرد: هم اکنون 2 هزار و 956 خانوار با جمعیت هفت هزار و 520 مددجو، تحت حمایت کمیته امداد چالدران بوده و از خدمات و تسهیلات این نهاد بهره‌مند هستند.

رئیس کمیته امداد چالدران با بیان برآورده شدن اهداف و برنامه های ۹ ماهه کمیته امداد این شهرستان، گفت: نیاز سنجی  و اولویت بندی نیاز های خانواده ها، حمایت از اقشار نیازمند و ناتوان، اشتغالزایی برای مددجویان و برنامه ریزی برای برگزاری مطلوب جشن نیکوکاری از اهم اهداف و برنامه های کمیته امداد چالدران برای سه ماهه پایانی امسال است.

انتهای پیام

 

۱۶ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۸
کد خبر : ۱,۲۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید