اخبار

رئیس کمیته امداد سردشت خبر داد

رشد 53 درصدی پرداخت زکات در سردشت

علی ابراهیمی, زکات, کمیته امداد سردشت
میزان زکات پرداختی مردم خیر و نیکوکار سردشت در 9 ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 53 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ابراهیمی، رئیس کمیته امداد سردشت گفت: میزان زکات پرداختی مردم خیر و نیکوکار سردشت در 9 ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 53 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: مشارکت مردم نیکوکار سردشت در حوزه زکات کم نظیر بوده و از ابتدای سال جاری دو میلیارد و 982 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.

رئیس کمیته امداد سردشت خاطرنشان کرد: مردم خیر سردشت در 9 ماهه امسال نزدیک به 46 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 63 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به ساخت مسکن مددجویی در سردشت، بیان کرد: به منظور تهیه سرپناه برای مددجویان، از ابتدای سال جاری 17 مسکن مددجویی شهری و روستایی در این شهرستان احداث شده است.

ابراهیمی افزود: میزان مسکن احداث شده در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته و برای ساخت مسکن مددجویی در 9 ماهه امسال 680 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری، 141 مددجو در سردشت از تسهیلات اشتغال زایی استفاده کرده اند که نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 14 درصد افزایش داشته است.

رئیس کمیته امداد سردشت با اشاره به ارائه خدمات درمانی به مددجویان این شهرستان، تصریح کرد: امسال پنج هزار و 468 مددجوی این شهرستان با 200 میلیون تومان تسهیلات، از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کرده اند.

وی یادآور شد: از ابتدای امسال 965 خانوار با جمعیت دو هزار و 763 مددجو در این شهرستان جدیدا تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند.

ابراهیمی تاکید کرد: هم اکنون سه هزار و 762 خانوار با جمعیت هشت هزار و 888 مددجو، تحت حمایت کمیته امداد اشنویه بوده و از خدمات و تسهیلات این نهاد بهره‌مند هستند.

رئیس کمیته امداد سردشت با بیان برآورده شدن اهداف و برنامه های ۹ ماهه کمیته امداد این شهرستان، گفت: برنامه ریزی در راستای حذف تدریجی پرونده های فیزیکی مددجویان، تلاش در جهت اتمام احداث مساکن مددجویی با مشارکت سپاه، تلاش در راستای حامی یابی بیشتر و اهتمام در راستای اجرایی کردن برنامه های تحولی حوزه فرهنگی و الزامات بودجه از اهم اهداف و برنامه های کمیته امداد سردشت برای سه ماهه پایانی امسال است.

انتهای پیام/

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۸
تعداد بازدید : ۲۸۷
کد خبر : ۱,۲۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید