دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۰:۱۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۵۵۸۹۰
گزارشگر : ۹
سرویس آذربایجان غربی
معاون امورفرهنگی کمیته امداد آذربایجان غربی:

ثبت‌نام 9 هزار و 680 مددجوی در کانون‌های فرهنگی تابستانی

(سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶) ۱۰:۱۰

25 کانون فرهنگی با برنامه های متنوع آموزشی، هنری و تفریحی برای غنی سازی اوقات دانش‌آموزان و آموزش‌های مهارتی بانوان سرپرست خانوار خدمات ارائه می‌کنند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد آذربایجان غربی برنامه های تابستانی کانون ها و مراکز فرهنگی این استان را برشمرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد استان سعید لطف الله زاده، معاون امور فرهنگی کمیته امداد اذربایجان غربی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان در بعد فرهنگی از اهداف این نهاد است، گفت: امسال 9 هزار و 680 مددجوی تحت حمایت، شامل سه هزار و 800 بانونی سرپرست خانوار و 5 هزار و 880 دانش آموز و دانشجوی دختر و پسر از برنامه های تابستانی این کانون ها استفاده می کنند.

وی با اشاره به استقبال مددجویان از کانون های فرهنگی تابستانی گفت: حضور مددجویان در این کانون‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

لطف الله زاده افزود: 25 کانون فرهنگی با برنامه های متنوع آموزشی، هنری و تفریحی برای غنی سازی اوقات دانش آموزان و آموزش های مهارتی بانوان سرپرست خانوار خدمات ارائه می کنند.

وی با اشاره به رشته های مختلف آموزشی و مهارتی موجود در این کانون ها، گفت: در کانون‌های فرهنگی و تربیتی این استان بستر مناسبی برای فعالیت دانش آموزان عضو در رشته های مختلف از جمله: هنرهای تجسمی، نمایشی، تواشیح، کتاب خوانی، فعالیت های ورزشی، احکام و روش های ارتباطی با خانواده و اجتماع فراهم شده است.

وی ادامه داد: بانوان سرپرست خانوار نیز می توانند در رشته های آموزش اخلاق، احکام، قرآن، عقل و معاش، آشنایی با آسیب های اجتماعی و اصول فرزند پروری فعالیت کنند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کانون را محل رشد استعدادهای دانش آموزان خواند، و گفت: یکی دیگر از اهداف کمیته امداد در راه اندازی و تجهیز کانون ها و مراکز فرهنگی بویژه کانون های تابستانی، شناسایی استعداد های دانش آموزان است که از این طریق دریچه های جدیدی برای توانمند سازی خانواده ها باز می شود.

وی توان و ظرفیت دانش آموزان و بانوان عضو این کانون ها را بسیار بالا توصیف کرد، و افزود: نمونه هایی از کارها و تولیدات اعضای کانون های فرهنگی بویژه در فصل تابستان به نمایش گذاشته شده است که نشانگر استعدادهای سرشار و علاقه اعضای کانون به کار و فعالیت است.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید