دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۵ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۱:۰۷
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۵۵۷۴۰
گزارشگر : ۶۷
سرویس آذربایجان غربی
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد در سفر به آذربایجان غربی:

کمک 530میلیارد تومانی خیران در 4ماهه نخست امسال/نقش موثر اصناف و بازاریان در محرومیت زدایی

(پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶) ۱۱:۰۷

چهار ماهه نخست امسال خیران و مردم نیکوکار کشور 530 میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان به کمیته امداد پرداخت کردند.

 معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با رئیس و نائب رئیس اتاق اصناف شهرستان ارومیه  دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی‌محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت های مردمی در این دیدار با اعلام اینکه در چهار ماه نخست امسال خیران و مردم نیکوکار کشور 530 میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان کمیته امداد کمک کرده اند گفت: بیش از 80 میلیارد تومان از این مبلغ از محل فطریه و مابقی از محل طرح اکرام ایتام و صندوق صدقات، مفتاح الجنه بوده است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان در اجرای طرح محسنین 320 هزار حامی برای حمایت از فرزندان خانواده های دارای سرپرست بیماری صعب العلاج، زندانی و سالمند ثبت نام کرده اند افزود: در حال حاضر 330 هزار فرزند یتیم و محسنین  تحت حمایت یک میلیون و 100 هزار حامی قراردارند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه هزینه برطرف کردن فقر از جامعه،‌ امروزه بسیار افزایش یافته است گفت: خیران در کنار کمک‌های دولت  نقش تاثیرگذاری دارند و کمک های این افراد در زندگی مردم نیازمند اثرات خوبی را به همراه داشته است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه اگر هر فرد متمول به اقوام محروم خود کمک کند یا خیران هر محله و صنف نیازمندان محله خود را یاری کنند حجم مراجعه کنندگان به کمیته امداد کاهش خواهد یافت افزود: اصناف و بازاریان می توانند در حوزه محرومیت زدایی نقش موفقی داشته باشند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه مراجعه کنندگان کمیته امداد افراد آبرومندی هستند که باید شان آنا در کمک رسانی حفظ شود، گفت: بررسی ها نشان می‌دهد که تعداد افراد متمکن در هر محله و خانواده بیشتر از فقرای آن است به همین دلیل بهتر است کمتیه امداد را خانوادگی کنیم.

وی با بیان اینکه اگر مشکلات نیازمندان در محله خودشان مدیریت و رفع شود، بار کمیته امداد سبک‌تر می شود گفت: بخشی از این مشکلات،  اقتصادی است و این نگاه می تواند با تعامل بیشتر در رفع  مشکلات محرومان موثر واقع شود. 

در این دیدار شش هزارمتر مربع زمین مسکونی با هدف ساخت خانه به مددجویان فاقد مسکن از سوی شورای شهر اختصاص داده شد.

شایسته ذکر است معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد در این سفر از کارخانه سیمان خوی به عنوان واحد نمونه تولیدی حامی ایتام و مددجویان کمیته امداد در سطح کشور، از دو حامی به دلیل تعامل با کمیته امداد و کمک به ایتام و خانواده های مددجویان و از یک حامی دیگر به دلیل حمایت از  40  فرزند یتیم  تقدیر کرد.

همچنین درجریان این دیدارها یک خیر مهابادی ، دو میلیارد ریال به منظورخرید زمین مسکونی جهت ساخت خانه برای ایتام نیازمند کمک کرد .

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید