دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۶ / ۰۹:۰۳
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۵۵۲۲۰
گزارشگر : ۹
سرویس آذربایجان غربی
معاون توسعه مشارکت های مردمی آذربایجان غربی خبر داد:

مساعدت 86 میلیارد ریالی خیران در ماه رمضان به نیازمندان استان

(چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶) ۰۹:۰۳

کمک های خیران در رمضان سال جاری به نیازمندان، استان شامل مراسمات اطعام و افطاری، مفتاح الجنه، زکات فطره و سایر طرح های ویژه نسبت به رمضان سال قبل، از 45 درصد رشد برخوردار بوده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی میزان کمک های خیران در طول ماه رمضان را به تفکیک تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد استان  جها نبخش رضایی ، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان غربی با بیان اینکه کمک های خیران در رمضان امسال بیش از مدت مشابه سال قبل است، گفت: از 86 میلیارد ریال مساعدت های خیران به نیازمندان در طول ماه رمضان 55 میلیارد ریال به زکات فطره مردم اختصاص داشت که بلافاصله پس از جمع آوری در بین فقرای هر شهرستان توزیع شد.

 وی با اشاره به ردیف بندی کمک های مردمی در شهرستان های استان اظهار کرد: بیشترین کمک های مردمی را در این مدت، خیران شهرستان مهاباد با 11 میلیارد و 430 میلیون ریال پرداخت کرده اند.

رضایی با اشاره به اینکه شهرستان مهاباد رتبه نخست میزان زکات فطره استان را به خود اختصاص داده است افزود: مردم این شهرستان با پرداخت 9 میلیارد و 256 میلیون ریال زکات رتبه نخست و شهرستان های سلماس و سردشت به ترتیب با پرداخت 7 میلیارد و 236 میلیون ریال و 6 میلیارد و 425 میلیون ریال رتبه دوم و سوم پرداخت زکات فطره استان را کسب کرده اند.

وی با اشاره به سایر طرح های مردمی در ماه رمضان گفت: مردم نیکوکار استان برای اجرای طرح همیان مولا 769 میلیون ریال و در دیدارهای شبانه در قالب طرح مفتاح الجنه مبلغ 2 میلیارد و 229 میلیون ریال به نیازمندان مساعدت کردند.

رضایی همچنین با اشاره به استقبال خیران از برنامه های حمایتی کمیته امداد در ماه نزول قرآن گفت: در طول ماه مبارک رمضان 200 هزار نفر خیر شناسایی شده این استان در اجرای برنامه های حمایتی   این نهاد مردمی را همراهی کردند تا بتوانیم در اجرای امر خداپسندانه کمک به نیازمندان به بهترین صورت عمل کنیم.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان در پایان با اشاره به اینکه افزایش کمک های نقدی و غیر نقدی مردم استان در بخش مشارکت های مردمی این نهاد، بیانگر بالا رفتن سطح اعتماد عمومی نسبت به عملکرد کمیته امداد است، اظهار امیدواری کرد که در سایر بخش ها نیز به میزان کمک های مردمی افزوده شود.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید